Davet Et 10 TL Kazan!

Ankara Çıkışlı Ilgaz Kayak Turu

Ilgaz

Daha önce hiç Ankara Çıkışlı Ilgaz Kayak Turu’na katıldınız mı? Peki Ilgaz'da kayak yapıp karlı ormanlarında yürüdünüz mü?  Muhteşem yolunu gidip, şarkılara şiirlere konu olan eteklerini gördünüz mü? Cevabı hayır olanlar ve gidip büyülenmiş olanlar için çok güzel haberlerimiz var! İki kişilik akşam yemeği ücretine Ilgaz turu düzenliyoruz! Üstelik Ilgaz Kayak Turu’nu her hafta sonu yapıyoruz!


Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi


 Tur Tarihleri:

✓ 11 Şubat (Cumartesi)

✓ 12 Şubat (Pazar)

✓ 18 Şubat (Cumartesi) 

✓ 19 Şubat (Pazar)

✓ 25 Şubat (Cumartesi)

✓ 26 Şubat (Pazar)


Kesin rezervasyon için 150tl ön ödeme yapılması yeterli olup, geri kalan tutarı tur esnasında verebilirsiniz. 


Ilgaz turu özellikle kış aylarında pek çok kişi tarafından yapılması istenen turlardan biridir. Ankara çıkışlı olarak yapılan Ilgaz turu muhteşem manzaralarla birlikte herkesi kendine hayran bırakır.

Ilgaz turu için Ankara’dan çıkıp ilk olarak Kalecik Çankırı istikameti kullanılır. Keyifli ve eğlenceli yolculuğun sonunda arazi yapısı genel olarak volkanik kayaçlardan, şistlerden ve serpantinlerden oluşan meydana dönüşür. Bu alanda üst değere sahip peyzaj özellikleri sunan jeomorfolojik yapıya sahip olan yıl boyu akışlı olan akarsuları beraberinde getirir. Bu akarsular sayesinde zengin olan bitki örtüsü muhteşem bir manzara sunuyor. Tilki, ayı, kurt, yaban domuzu, geyik, karaca gibi yaban hayatında olan türlere en uygun yaşam ortamı sağlanır. Aynı zamanda bu bölgede endemik bitkiler de yer almaktadır.

Ilgaz kayak turu devamında Cennetin Bağı, Baharda Yeryüzünde, Göklere Yükselen Kayalardan sonra Ilgaz Dağları’na ulaşılır. Burada ilk olarak 2012 senesinde tabiat parkı olarak ilan edilen Kadınçayırı Tabiat Parkı bulunur. Buradan ise Yıldıztepe Turizm Merkezi’ne geçilir. Misafirler ile bu bölgede muhteşem bir mangal partisi yapılır. Bu sayede uzun yolculuk sonucunda yolcular karnını muhteşem manzarada muhteşem yemeklerle doyurur. Muhteşem manzarası ile oldukça keyifli vakit geçirilir. Yolcular isterse bu manzarada sıcak kahvelerini içer dilerse bu alanı gezerek turun başlangıcını yapabilir. 

Ilgaz gezilecek yerler oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Sadece kayak yapmak yerine farklı aktiviteler de Ilgaz’da yapılabilecektir. Yolcular geldikleri bölgede dilerlerse kayak malzemelerini kiralayabilir. Kiraladıkları kayak malzemeleri ile Ilgaz’ın bu eşsiz manzaralarında kayılır. Kayak yapmak istemeyenler de Ilgaz ve etrafında dilediği gibi dolaşarak buranın güzelliklerinin tadını çıkarabilir. 

Kayak merkezinin çevresinde de doğa güzellikler oldukça fazladır. Buralarda yürüyüş yapılarak keyifli vakit geçirilebilir. Kayak merkezi için ayrılan vakit tamamlandıktan sonra gelen yolculara muhteşem bir öğlen yemeği sunulur. Ardından yine belirli bir saate kadar kayak merkezinin içerisinde ve çevresinde keyifli bir şekilde vakit geçirilebilir. Genel olarak günübirlik ayarlanan bu turların dönüşü de yine aynı istikametten Ankara’ya dönüş yapacaktır. Ankara çıkmadan önce akşam yemeği verilir.

Ilgaz’da gezilecek yerler aslında çok daha fazla olduğu için buraya gelen misafirler dilerlerse oda ayarlayarak birkaç gün daha burada vakit geçirebilir. Geri dönüş yolunda Çankırı Kalecik istikameti ile Ankara’ya doğru yola çıkılır. Ankara yolunca yolcular her ne kadar yorgun olsa da muhteşem manzaraları ile keyifli vakit geçirilmektedir.


 ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

-Gidiş-Dönüş Turizm Araçları İle Ulaşım

-Araç İçi Kahvaltı Paketi

-Tatlı & Tuzlu İkramlar (6 Çeşit)

-Kar Üzerinde Sıcak Salep İkramı

-Acenta Refakati & Rehberlik Hizmeti

-Programda Belirtilen Çevre Gezileri

-Milli Park Giriş Ücretleri

-Seyahat Sağlık Sigortası

-Fotoğraf Çekimleri


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

-Öğle Yemeği

-Kayak Ekipmanları


TÜRSAB Belge No: A-14167

Kıssenir, Ilgaz Çankırı TR, 18400
Bizi Takip Edin

Bize Ulaşın

Adres : Birlik Mahallesi 486.Sokak No:2 Çankaya
WhatsApp : +90 552 311 0 312
Email : info@event312.com

© 2020 event312.com | Tüm Hakları Saklıdır