Altınpark

Altınpark, Ankara’nın en büyük parkıdır ve 640.000 metre kareye yayılmıştır. İçinde bir fuar alanı ile hizmet vermektedir. Aynı zamanda at binme alanı, olimpik yüzme havuzu, yürüyüş parkurları, mini golf sahası gibi açık ya da yarı açık spor alanlarından faydalanmak mümkündür. Buz pistinde kaymak veya kurs almak yapabilecekleriniz arasında.

Aynı zamanda bir Go-kart pistinden on dört yaş üstü faydalanabilir. 5 yaş üstü çocukların kabul edildiği bir pist daha vardır. Park içi trenden faydalanarak park turu yapmanız da olası elbette. Belki de fayton turunu tercih edersiniz. Ziyaretçilerine nostaljik anlar yaşatan Altınpark Şehir Parkı, kaliteli bir şekilde vakit geçirebileceğiniz özel bir yaşam alanıdır.

Dinlenme, eğlence merkezleri ve düğün salonları ile de hizmet vermektedir. Çocukların vakit geçireceği oyun bahçeleri bulunmaktadır. Kahve, çay içilebilecek yerler, Çin ve İtalyan mutfaklarının sunulduğu lokantalar vardır. Burada birbirinden farklı kültürlere ait lezzetleri keşfetmeniz de mümkündür.

32.000 metre kare büyüklüğünde, derinliği 1,5 olan bir gölet bulunmaktadır. Bu gölet üzerinde deniz bisikleti ile pedal çevirip gezebilirsiniz. Gölet yanındaki 1500 kişilik göl tiyatrosunda birbirinden farklı gösteriler düzenlenmektedir. Yılın farklı dönemlerinde parkta ilgi çekici etkinlikler de düzenlenmektedir.

Park içinde bulunan altı serada çeşitli bitkiler yetiştirilmektedir. Tüm Ankara park bitkilerine kaynaklık yapmaktadır. Çiçek seralarını gezip, egzotik çiçekleri görmeniz mutlaka önerilmektedir. Ankara’ya layık güzel bir parktır. Giriş ücretsizdir.

Yorum yap ve puanla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.